ראשי / עמותות / צער בעלי חיים רחובות

צער בעלי חיים רחובות 

עמותת "צער בעלי חיים ברחובות" הפועלת ברציפות משנת 1984 הינה גוף עצמאי ללא מטרות רווח, המעודד שמירה והגנה על זכויות בע"ח, מנהל בית מחסה לכלבים וחתולים ומקיים תוכניות חינוך בנושא. העמותה מתקיימת מכספי תרומות בלבד, ללא סיוע של גורמים רשמיים.
בבית המחסה של העמותה שוהים כ-150 כלבים וחתולים המקבלים תנאים נוחים, טיפול רפואי וכל זאת ללא הגבלה של זמן.המתנדבים והצוות מקדישים את מרב זמנם בשיקום ואילוף הכלבים במטרה להכינם ולהכשירם לאימוץ. בנוסף ישנם עוד כ-200 חתולים השוהים במשפחות אומנה בהן מקבלים טיפול חם ומסור עד לאימוצם.
בכל שנות קיומה, שמה לה העמותה כדגל את נושא החינוך וההסברה למען מניעת אלימות כנגד בעלי חיים ולשיפור תנאי חייהם. העמותה מקיימת פרוייקטים חינוכיים בבתי ספר ברחובות, נס ציונה, גדרה וכו' ומפעילה חוגים בשעות אחה"צ לילדים ונוער. בנוסף העמותה מאמינה בטיפול של בני אדם באמצעות בע"ח, ולכן פועלת מול נוער במצוקה, אוכלוסייה קשישה, אנשים בעלי לקויות ועוד.
עמותת "צער בעלי חיים ברחובות" חברה בשני אירגונים עולמיים חשובים בזכות עמידה בסטנדרטים גבוהים: RSPCA- ארגון לשמירה והגנה על זכויות בעלי חיים הפועל בבריטניה, ניו זילנד, אוסטרליה וקנדה- ארגון המייעץ ל-159 מדינות, יועץ בכיר לזכויות בע"ח באו"ם ובאיחוד האירופי.
מטרות העמותה: קליטת בעלי חיים עזובים לבית המחסה והענקת טיפול רפואי ושיקום התנהגותי בעת הצורך.
מציאת בית חם ואוהב לבעלי החיים השוהים בבית המחסה, תוך הענקת ייעוץ ותמיכה למשפחה המאמצת.
חילוץ והצלה של בע"ח במצוקה.
כל בעל חי המאומץ דרך העמותה ימסר רק לאחר עיקור או סירוס על מנת לצמצם התרבות של בעלי חיים משוטטים. כמו כן, העמותה פועלת להגברת החשיבות של עקרון עיקור וסירוס ולכן מסבסדת את הניתוחים לצורך זה.
יישום חוק "צער בעלי חיים".
קיום ופיתוח תוכניות חינוכיות מול כל שכבות האוכלוסייה בנושא שמירה על זכויות בעלי חיים.